LoboTV
Track & Field - 2014-15 Roster
Print
spacer
Roster
Click on arrows to sort by chosen column.
Name Sort by Name
Pos. Sort by Position
Yr. Sort by Eligibility Year
Exp. Sort by Years Experience
Hometown (Prev School)
Men
Nik Aston Javelin So. 1 Roswell, N.M. (Goddard HS)
AJ Beach Distance RFr. 1 Albuquerque, N.M. (Sandia Prep)
Jadon Boatright Jumps So. 1 Liberty Hill, Texas (Liberty Hill HS)
Peter Callahan Mid. Distance RSr. 1 Evanston, Ill. (Princeton University)
Warrick Campbell Jumps Sr. 2 Albuquerque, N.M. (Highland HS)
Will Carter Jumps/Sprints RJr. 2 Denver, Colo. (Thomas Jefferson HS)
Zac Castillo Distance RFr. 1 Albuquerque, N.M. (Volcano Vista HS)
JP Cordova Mid. Distance RSr. 3 Albuquerque, N.M. (Hope Christian HS)
Alex Cornwell Distance Sr. 1 London, England (Birmingham University)
Dominic Davis Sprints RFr. 1 Albuquerque (West Mesa HS)
Cheyne Dorsey Sprints/Hurdles RSo. 2 Albuquerque, N.M. (Cleveland HS)
Michael Ellis Javelin RSr. 4 Las Cruces, N.M. (Mayfield HS)
Elmar Engholm Distance Jr. 2 Stockholm, Sweden (Blackebergs Gymnasium)
Jordan Farrell Distance RSo. 2 Albuquerque, N.M. (Albuquerque Academy)
Kyle Fast Wolf Distance RJr. 3 Albuquerque, N.M. (La Cueva HS)
Bryan Garcia Hurdles RFr. 1 San Bernardino, Calif. (Arroyo Valley HS)
Andres Gonzales Distance RFr. 1 Albuquerque, N.M. (St. Michael's HS)
Chris Graham Distance RFr. 1 Albuquerque, N.M. (St. Pius X HS)
Alex Herring Mid. Distance RSr. 4 Albuquerque, N.M. (Albuquerque Academy)
Tyler Jackson Pole Vault Sr. 3 El Paso, Texas (Harlingen HS)
Ridge Jones Sprints Jr. 2 DeSoto, Texas (DeSoto HS)
Chris Kline Sprints Jr. 2 Albuquerque, N.M. (West Mesa HS)
Charles Lewis Sprints/Hurdles RSr. 3 Albuquerque, N.M. (Highland HS)
Django Lovett High Jump RSr. 3 Surrey, British Columbia (Brookswood Secondary School)
Ross Matheson Distance Sr. 1 Edinburgh, Scotland (Queen Mary University)
Markus Miller High Jump Sr. 3 Alamogordo, N.M. (Alamogordo HS)
Mustafa Mudada Sprints/Hurdles So. 1 Albuquerque, N.M. (Highland HS)
Nolan Paranto Combined Events RSo. 2 Albuquerque, N.M. (La Cueva HS)
Jhurell Pressley Sprints Jr. 1 Newcastle, Del. (Red Lion Christian Academy)
Shawn Prince Sprints RFr. 1 Albuquerque, N.M. (Highland HS)
Ernesto Rios Distance RFr. 1 El Paso, Texas (Eastwood HS)
Assad Rizvi Sprints RFr. 1 Albuquerque, N.M. (La Cueva HS)
Yannick Roggatz Jumps Jr. 2 Birkenau, Germany (Martin Luther Gymnasium)
Jake Shelley Distance Sr. 1 London, England (Oxford University)
Marcus Simon Javelin RSo. 2 Colorado Springs, Colo. (Liberty HS)
Graham Thomas Distance Jr. 2 Dulce, N.M. (Dulce HS)
Donovan Torres Distance RJr. 3 Lubbock, Texas (Coronado HS)
Carlos Wiggins Sprints Jr. 2 Plano, Texas (Plano West HS)
Women
Tamara Armoush Distance Sr. 1 Darbyshire, England (Birmingham University)
Suzi Boast Distance RSr. 1 St Neots, England (Longsands College)
Samantha Bowe Combined Events RJr. 3 Albuquerque, N.M. (La Cueva HS)
Ariel Burch Sprints Sr. 1 Montclair, Calif. (Mt. San Antonio College)
Christina Clark Sprints Jr. 2 Albuquerque, N.M. (La Cueva HS)
Faith Cobb Sprints RSo. 1 Gallup, N.M. (Miyamura HS)
Casey Dowling Jumps Jr. 2 Rockville, Md. (Thomas S. Wootton HS)
Anna Duvall Pole Vault RFr. 1 Albuquerque, N.M. (Hope Christian HS)
Jannell Hadnot Jumps So. 1 Loki, Calif. (Tokay HS)
Kelsea Hawkins Javelin Sr. 1 Rio Rancho, N.M. (Rio Rancho HS)
Maya Hena Distance Sr. 1 Santa Fe, N.M. (Santa Fe Indian School)
Nancy Holguin Distance RJr. 3 Albuquerque, N.M. (Albuquerque HS)
Nicola Hood Distance RSr. 4 Dumfries, Scotland (Dumfries Academy)
Zoe Howell Sprints Jr. 2 Socorro, N.M. (Socorro HS)
Mackenzie Kerr Sprints Jr. 2 Albuquerque, N.M. (Sandia Prep)
Kristen Kientz Distance RSo. 2 Highlands Ranch, Colo. (Highlands Ranch HS)
Kelsi Lewis Sprints So. 1 Hobbs, N.M. (Hobbs HS)
Adriana Lopez Distance Jr. 3 Albuquerque, N.M. (Volcano Vista HS)
Aasha Marler Jumps/Sprints Sr. 3 Albuquerque, N.M. (Hope Christian HS)
Stephanie Mladinich Distance RSo. 3 Albuquerque, N.M. (Albuquerque HS)
Peri Moran Sprints So. 1 Flower Mound, Texas (Marcus HS)
Brittany Myricks Sprints Sr. 1 Ontario, Calif. (Mt. San Antonio College)
Lindsay Read Jumps So. 1 Fort Collins, Colo. (Fossil Ridge HS)
Hannah Riker-Urrutia Sprints RSo. 2 Albuquerque, N.M. (Valley HS)
Nicole Roberts Distance Sr. 1 Northamptonshire, England (Birmingham University)
Haley Sanner Sprints/Hurdles Jr. 2 San Bernardino, Calif. (Cajon HS)
Sammy Silva Distance RSr. 1 La Mesa, Calif. (Harvard University)
Annie Stirling Pole Vault RSo. 2 El Paso, Texas (Cimarron HS)
Heleene Tambet Distance Jr. 1 Viljandi, Estonia (Hugo Treffner Gymnasium)
Calli Thackery Distance Jr. 1 Yorkshire, England (Leeds Metropolitan University)
Sophia Torres Distance RJr. 3 Cordova, N.M. (Pojoaque HS)
Yeshemabet Turner Jumps/Sprints Sr. 3 Philadelphia, Pa. (Pecos High School)
Holly Van Grinsven Combined Events Jr. 2 Brentwood, Tenn. (Brentwood HS)
Lucretia Vigil Sprints RSo. 3 Aurora, Colorado (Rio Grande HS)
Elisa Woody Distance RFr. 1 Albuquerque, N.M. (Volcano Vista HS)
Alice Wright Distance RFr. 1 Worcester, England (Royal Grammar School Worcester)
Amber Zimmerman Distance Sr. 1 Knoxville, Tenn. (University of Tennessee)

<< Previous Season
E-News